Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Acarlar Adak

Acarlar Adak, İslami bir vecibedir. İslam’a göre helal olan bir konuda, ‘Allah’ım bu işim olursa kurban keseceğim’ dediğiniz vakit, artık adak kesmeniz gerekir. Adağın etinden yalnızca yoksullar yer. Zenginler yerse, kabaca yedikleri etin parası kadar sadaka verilmelidir. Allah’tan başkası yerine kurban kesilmez. Bu yüzden niyet halis olmalıdır. Kesim yeri ve satış yeri kategorisinde, adak kurban İstanbul şirketimiz, bu ehemmiyetli kulluk görevi en iyi şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Acarlar Adak

Bir hayvanın adaklık olmasının belli koşulları vardır. Bu sektörün tanınan bir firması olarak, bu kaidelere dikkat etmekteyiz. Kör, topal, deli, boynuzu kökünden kırılmış, doğuştan özürlü, dişi olmayan, kuyruğu kesik, tenasül uzvu kesik, aşırı cılız, pisliğini yiyen ve hali hazırda kuzu olan hayvanlar kurbanlık olmaz. Akika kurbanı, adak ve kurban hizmetlerinde, bu İslami kaidelere dikkat edilmektedir. Acarlar Adak seçiminde, Maltepe adaklık kurban firmamız, oldukça titiz davranmaktadır. Yalnızca adak isimi altında kurban kesme işlemi yapılmamaktadır. Dinimiz, her fırsatta fukaralarla dayanışmayı ve toplumsal düzeni oluşturmayı amaçlamıştır. Zarar veren alışkanlıkları yasaklayan dinimiz, yoksullara et yedirmeyi teşvik etmektedir. Akika da bu uygulamalardan biridir. Yeni doğan çocuklar için kesilen kurbanlara akika denilmektedir. Akika ihtiyaçlarınızı da bizden alabilirsiniz.

İnek, dana, düve, boğa, koyun ve keçi gibi hayvanlar, ülkemizde kurbanlık olarak seçenek edilmektedir. Bu konuda en büyük yanlış, kümes hayvanlarının da kurban olabileceği inancıdır. Bu tamamiyle batıldır ve İslam’da yeri yoktur. Acarlar Adak hizmetleri içerisinde, küçük ve büyük baş hayvan denilen hayvanlar tercih edilmelidir. Kurban hizmetlerinde mükemmel ve tesirli hizmeti emel edinen firmamız, ile ilgili profesyonel ekiplerle çalışmaktadır. Günümüz teknolojinin son mükemmeli olan makinelerle, pratik ve hızlı çalışma yolları tercih edilmektedir. Makineler Avrupa olmasına karşılık, kesim yolumuz helal kesimdir. Avrupa yolları kategorisindeki yollar hayvanın murdar olmasına kapı aralar. Bu yüzden bu yolları kullanmıyoruz. Kesim yerinin sıhhatli olması, kesim yollarının helal olması ve kasap hizmetinin hijyenik ortamlarda gerçekleştirme, günümüz kurbanlık hizmetlerinde, ehemmiyetli hususlardır. Bu hususlara bilhassa riayet etmekteyiz. Adaklık, kurbanlık, akika, kesim yeri, satış yeri.