Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Altıntepe Adak

Altıntepe Adak, bütçenize göre değişik aralıklarda bulunabilir. Her sene değişen et ücretleri, kurbanlık hayvanlarında ücretlerinin artmasına kapı aralamaktadır. Kurban bayramlarından önce izah eden küçükbaş ve büyükbaş kurban ücretleri, sene içerisinde değişim gösterebilmektedir. Adaklık kurban arayışlarında olan fertler için o anki etin kilogram ücretine göre kurbanlıkların ücretleri sunulmaktadır. İmanınızın makbul olabilmesi için kurbanlık hayvan seçerken çok dikkatli ve titiz davranmanız gereklidir. Kurbanlık seçimlerinde hayvanların semiz olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için hayvanlara yandan veyahut üstten bakıldığında hayvanın vücudunun geniş bir dikdörtgeni andırması gereklidir. Gövdesinin silindir gibi yuvarlak olması da semiz bir hayvan olduğunun göstergesidir.

Altıntepe Adak

Ayrı olarak kurbanlık hayvanların sıhhatli olması ehemmiyetlidir. Bunun için hayvanın bakışlarının canlı, koş örtülerinin parlak ve ciltlerinin elastik özelliklerde olmasına da dikkat edilmelidir. Tam etli olan hayvanlarda butları dolgun olur. Ve dışa doğru bombeli olarak şekil alır. Bilhassa koyunlarda vücut çıkıntıları ve bel çukurlarının belirsiz olması da iyi ve semiz bir hayvan olduğunu gösterir. Tüm bu özelliklerde Altıntepe Adak artan kilosuna göre değişebilir. Bilhassa kaburgalar elle bastırıldığında bu hayvanlarda hissedilmez. Kurbanlık hayvanların burnunda ve gözünde akıntı olmaması ehemmiyetlidir. Gözlerinin kör olmaması, eksikliklerinin olmaması veyahut topal olmaması da kurbanlık seçerken dikkat edilmesi şart olan özellikler arasında bulunuyor.

Hayvan seçimlerinizde ayaklarına, kuyruğuna, tırnaklarına ve genel olarak her yerinin kontrol edilmesi gereklidir. Hayvanın rastgele bir eksikliğinin olmaması kurban imanınızın sıhhatli olması açısından gereklidir. Dana seçimleri yaparken dişi olmamasına dikkat edebilirsiniz. Zira hayvanların gebe olma ihtimali bulunmaktadır. Bu arada hayvanların nereden geldiğine de bakılmalıdır. Küpesi kontrol edilmelidir. Küpesiz hayvan netlikle satın alınmaması gereklidir. Bu alanda Altıntepe Adak bölgelere de değişebilir. Kurbanlık hayvanların baytar sıhhat raporları kontrol edilmelidir. Dezenfektasyon raporları, kimlikleri, kulak küpe numaralarına da bakılarak hayvanlar kontrol edilebilir. Hayvanlarının aşılarının tam olması ehemmiyetlidir. Kurban imanınızın sıhhatli olabilmesi için kurbanlık seçimlerinde bu özelliklere dikkat ederek seçimler yapmanız gereklidir. Ücretleri ise hayvanların kilosuna göre değişebilir. Bütçenize uygun hayvanlar arasından tercihler yapılabilir.