Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Beykoz Adak

Beykoz Adak günümüzde zorunlu hale gelmiştir. Kurban Bayramında kesilen kurbandan farklı olan adak kurbanı, bir şartın yerine gelmesi ile vacip olur. Helal olan bir isteğin yerine gelmesi ile birlikte, adak kurbanını kesmeniz gerekir. Kümes hayvanlarından adak olmaz. Adak, küçük veya büyükbaş hayvan kategorisinde olmalıdır. Adak kurbanı kesim yeri kategorisindeki yerlerden, istediğiniz hayvanı seçebilirsiniz. Aynı aileden olan anne, baba, dede ve çocuklar, adaktan yiyemez. Yenirse, etinin hesaplanıp parasının fakirlere verilmesi gerekir. Fakirlere verilmesi vacip olan bu adak, sosyal barışı ve dayanışmayı destekleyen güzel bir dini vecibedir. Adak, akika ve benzeri birçok dini vecibe, toplumsal huzurun kaynağıdır. Peygamberimiz zamanında, bu uygulamalar sürekli uygulanmıştır.

 Beykoz Adak

Dinimizde nezir olarak bilinen ve örfümüze ‘adak’ olarak geçen bu ibadet, sadece Allah’a yapılır. Bir açılış için veya falan için kurban kesmek, dinen caiz değildir. Beykoz Adak hizmetleri kategorisinde, adak konusunda geniş bilgiye sahibiz. Adağım kabul olur mu? Gibi bir endişeye kapılmayın. Size düşen, doğru adrese başvurmaktır. Adağın kabul olma şartları konusunda bize güvenebilirsiniz. Adak işlemlerinin kabul olması için, helal isteklerin yapılması gerekir. Bu nedenle, İslami açıdan yaptığımız işin helalliğini ve haramlılığını bilmemiz gerekir. Adak adama işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması için, bu konuda uzman olan kişilerden bilgi alınmalıdır.

 Adak adama işleminin bir adabı vardır. Beykoz Adak hizmetleriyle, şehir hayatında çok zor olan kurban kesme işlemlerini, çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. İnancımızın en güzel uygulamalarından biri olan ve insanlar arası muhabbeti artıran adak ve akika gibi uygulamalar, insana tarif edilmez bir huzur verir. Yeni doğan çocuklar için kesilen ve peygamberimiz (sav)’in sünnetinde bulunan akika kurbanlarını da, adak kurban satış yerinde bulabilirsiniz. Akika kurbanı adak kurbanı gibi değildir. Kesen kişi ailesine de bir pay bırakabilir. Fakirler, akika veya adak kurbanlarından yediği zaman, sizin için hayır dua yapacaktır. Bu hayırda size yardımcı olmak isteyen firmamız, en bakımlı ve en sağlıklı kurbanları sizler için satmaktadır.