Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Çavuşbaşı Adak

Çavuşbaşı Adak seçilen hayvanın kilosuna göre değişebilir. Dinimizde kulluk görevinizin makbul olabilmesi için hayvanların kurbanlık nitelikleri taşıması gereklidir. Adak kurban, bir dileğinizin gerçekleşmesi halinde Rabbinize verdiğiniz söz denilebilir. Kurban bayramı öncesinde kurbanlık ücretleri belirlenmektedir. Ancak sene içerisinde etin kilosunda yaşanan ücret değişimleri kurbanlık fiyatlarının da farklılaşması üzerinde tesirlidir. Adak ve kurban bayramı dışında akika olarak ta kurban kesilebilir. Akika yeni doğan çocuklar için peygamberimizin sünnetine uyarak kesilen kurbandır. Adak kurbanı olarak büyük baş veyahut küçükbaş hayvanlar seçenek edilebilir. Bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. Kulluk görevinizin makbul olabilmesi için kurbanınızın İslami usullere göre kesilmesi ve adak kurbanının yiyebileceği insanlara dağıtılması gereklidir.

Çavuşbaşı Adak

Küçükbaş hayvanlar arasında koç, kuzu, keçi gibi hayvan türleri bulunmaktadır. Büyükbaş hayvanlar olarak ise inek, dana, düe, tosun gibi hayvan türleri adak için tercih edilebilir. Genel olarak adağın yerine getirilebilmesi niyeti ile küçükbaş hayvanlar arasından tercihler yapılmaktadır. Bu alanda Çavuşbaşı Adak tercih edilecek hayvanın kilosu baz alınarak değerlendirilir. Koyun tercihleri yaparken hayvanın bir yaşını doldurması gereklidir. Ayrı olarak rastgele bir ayıbı olmaması da ehemmiyetlidir. Başka bir deyişle topal, kör ya da herhangi bir hastalığı olmaması gereklidir. Kurban kulluk görevinizin makbul olabilmesi için sıhhatli ortamlarda hijyenik kesimlerin yapılması ehemmiyetlidir. Adak kurbanının etini kurban sahibi yiyemez. Babası, çocukları, annesi, torunları ve dedesi gibi akrabaları da yiyemez. Kulluk görevinizin makbul olması için bu tür kriterlere uyulması ehemmiyetlidir.

Kurban kulluk görevi Yüce Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak için çok ehemmiyetli bir kulluk görevdir. Kulluk görevin sıhhatinin yerinde olması için doğru kurban seçimi, İslami usullere göre kesimi ve belirtilen kişilere dağıtımı çok ehemmiyetlidir. Bu yüzden adak adarken belirttiğiniz koşulun yerine gelmesinin hemen peşinden bütçenize uygun Çavuşbaşı Adak araştırmaları yapabilir ve adak seçimlerinizde kurbanlık nitelikleri taşımasına önem vermeniz gereklidir. Kurbanlık hayvanların bir yaşından büyük olması, besili olması, herhangi bir kusurunun bulunmaması ve belirtilen hayvan türleri arasından seçilmesi gereklidir. Adak, akika gibi kurban mevsimi dışında kurbanlık arayışlarınızda değişik fiyat aralıklarında kurbanlıklar bulabilirsiniz. Kulluk görevinizi, Yüce Allah’a verdiğiniz sözü tutabilmek yerine kurban kulluk göreviniz için titizlik ile seçimlerinizi yapmanız gereklidir.