Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Kartal Adak

Kartal Adak rastgele bir dilediğinizin gerçekleşmesi için adadığınız kurbanı kesebileceğiniz alanlara sahiptir. Ekonomik fiyatlar ile alacağınız kurban için kesim yeri aramanıza gerek yoktur. Adağınızı aldığınız yerde dini usullere uygun kesebilirsiniz. Vekâlet verdiğiniz takdirde sizin yerinize kesebilecek yetkililer vardır. Kurbanınızın kabul olması için dinin gerektiği koşullarda olması ve yeniden bu koşullara uygun kesilmesi gerekir. Adak kurban İstanbul bir hayli kurban seçenekleri ile kurbanınızın kesilmesine vesile olmaktadır. İstanbul kazalarında bu şekilde hizmeti kolayca bulabilirsiniz. Maltepe adaklık kurban inanç sahibi kişilerin seçenek ettiği bir iman şeklidir. Eliniz dahi değmeden seçeceğiniz kurbanın ödemesini yaparak yetkili kişilere devredebilirsiniz. Kesilen adağın etini yemek dinen uygun değildir. Bunun yerine ihtiyaç sahibi kişilere dağıtarak hasıl olan sevaba nail olabilirsiniz.

Kartal Adak

Adak bir nevi Allah’a edilen şükürdür. Allah’a adadığınız kurbanın kesimi için helal kesim yeri seçenek etmelisiniz. Kartal Adak her türlü adağın kesilip dağıtımın da yapıldığı bir yerdir. Maltepe adaklık kurban seçiminde dini usullere uygun olmalıdır. Bir yaşını geçmiş çift tırnaklı ve sıhhatli olmalıdır. Adaklık kurbanı dilediğiniz an keseceksiniz diye bir koşul yoktur. Parasal gücünüz ne vakit el verirse o vakit kesebilirsiniz. Adaklık kurban kişinin üzerine farz değildir. Ancak kişi kurban adadığı için vacip olmaktadır. İslami usullere göre kesilen adak kurban İstanbul ve civarının seçenek ettiği bir imandır.

Adak kurbanı kurban bayramında kestiğiniz kurban ile aynı ücretlerde değildir. Daha uygun ücretlere Anadolu yakası da dahil kurbanlık bulabilirsiniz. Maltepe adaklık kurban ücretleri büyükbaş veyahut küçükbaşa göre değişkenlik göstermektedir. Kartal Adak her türlü hayvanın kesimine de uygundur. Büyükbaş veyahut küçükbaş ayırt edilmeden satış yerinden kurbanınızı alıp kesebilirsiniz. Kurban ücretleri hayvanın cinsine kilosuna göre de değişkenlik göstermektedir. Satış yerinden alacağınız kurbanın kesiminin de aynı yerde olması daha uygun ücretlere maal olmaktadır. İstanbul Maltepe adaklık kurban ücretleri bütçenizi zora sokmayacak şekilde belirlenmiştir. Dilediğinizin gerçekleştiği vakit Avrupa yakası satış yeri için uygun yerleri araştırıp tercihte bulunabilirsiniz.