Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Maltepe Adak

Maltepe Adak, Allah’a manen yaklaşmak için yapılan kurban imanının İslami usullere uygun olarak kesimini gerçekleştirmektedir. Sahih bir kurban kesim işlemi için dinimizce belirtilen birtakım kurallar mevcuttur. Akika kurbanı, adak kurbanı ve Kurban Bayramı münasebetiyle ihtiyaç duyulan nitelikleri taşıyan hayvanların seçilmesi gerekmektedir. Dini vecibelerin yerine getirilmesiyle kesilecek adak veya kurban imanı hakkıyla yapılmış olacaktır. Sokaklarda yapılan kesim işlemi hijyen açısından sıhhatli olmamakta, bu sebeple özel oluşturulmuş alanlarda ki kurban kesim yeri seçenek edilmelidir.

Maltepe Adak

Bu arada kurban satış yeri olan bu alanlarda kesilmesini istediğiniz cins hayvanı seçip klasikleşmiş pazarlık usulü ile satın alır ve kesim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurban kesimi bilen için kolay ancak bilmeyen için zordur. Bu zorluklara maruz kalmadan kurban, adak kesme kulluk görevinizi yerine getirebilirsiniz. Usule uygun hareket eden Maltepe Adak vekaletinize güvenerek uzman kasapları ile kesim işlemini hijyenik koşullarda gerçekleştirmekte ve etleri poşetleyerek size teslim etmektedir. Ayrı olarak müessese ve kuruluşlara bağış usulü kurban kesim işlemi yapmakta, Anadolu yakası ve etrafında dağıtım hizmeti bulunmaktadır.

Bilhassa Kurban Bayramı’nda oluşacak yoğunluğun önüne geçilmesi için her işlem sırası ile gerçekleştirilmektedir. Seçilen hayvan büyük baş veya küçük baş olsun kesim yeri olan ilk istasyona getirilmekte, hayvan vekalet sahibinin vekalet vermesiyle gözleri kapalı ve üç ayağı bağlı olacak şekilde tekbirler getirilerek kesilmekte, sırası ile cildinin yüzülmesi ve etlerin ayrılarak poşetlenmesi ile kurban sahibine teslimatı yapılmaktadır. İstanbul Maltepe adaklık kurban ücretleri uygun olmakta hayvanın cinsi, kilosu gibi etkenlere göre farklık göstermekte ve her keseye uygun hayvan bulunabilmektedir. Kurban Bayramı dışında Maltepe Adak akika kurbanı, adak kurbanı kulluk görevleriniz için aynı usullerde satış ve kesim işlemlerini yapmaktadır. Anadolu Yakası kurban kesim işlemleriniz için tercihiniz İslami usullere uygun ve hijyenik şartlarda kesim yapan yerlerden yana olmalı ve bu şekilde kulluk görevini huzur içinde gerçekleştirebilirsiniz.