Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Yakacık Adak

Yakacık Adak büyük ve küçükbaş hayvan kesim işlemlerini, pratik bir şekilde çözmektedir. Nezr, Türkçe karşılığı olan adak kelimesi, bir şeye, bir şeyi feda etmek mananına gelir. ‘Allah’ım şu işim olursa, kurban keseceğim’ dediğiniz vakit, kurban vacip olur. Peygamberimiz ‘adak yazgısı değiştirmez’ emretmiştir. Ancak, kurban adandığı vakit kesilmesi gerekir. Kurbanın şehir ortamında satın alınması, taşınması ve kesilmesi çok zordur. Bu yüzden, adak hizmetleriyle tanınan firmamız, bu meselesi tamamiyle ortadan kaldırmaktadır. Siz yalnızca kurban olacak hayvanı beğenin. Kesme, taşıma ve parçalama gibi konularda ihtiyaç duyulan yardımı bize bırakın.  Son çıkan kararnamelerle beraber, küçük veya büyük baş hayvan satışı ve kesimi gibi işlemler, belli bir prosedüre göre olmak zorundadır. Firmamız, resmi prosedürlere göre, adak, akika ve kurban satış işlemlerini, başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Yakacık Adak

İnancımıza göre haram olan bir iş için adak adanmaz. Bu yüzden adağımızın kabul olması için, gerçekleşmesini istediğimiz işin helal olmasına dikkat etmeliyiz. Adak kurbanını, adayan kişi ve ailesi yiyemez. Hepsini fukaralara dağıtması gerekir. Çocuğunuz doğduğu vakit sünnet olan akika kurbanını ise, kurbanı kesen ve ailesi yiyebilir. Bir bölümünü da fukaralara verir. Yakacık Adak işlemlerinde, bu konuda bizden geniş bilgi alabilirsiniz. Satış ve nakliyat gibi konular, bizim için mesele değildir. Düzenli ve tertipli satış sistemimizle, suya sabuna dokunmadan adak, akika ve kurban kesim işlemlerini çözüme kavuşturuyoruz.

Adak, farz veya vacip cinsinden olursa kabul olur. Kurban kesme işlemi de bir kulluk görev olduğu için adak yerine geçer. Mali gücünüze göre adak adamalısınız. Adak Yakacık Adak kategorisinde bulunan hayvanlarımız içerisinde, her bütçeye uygun adaklık kurban çeşitleri vardır. Sadece Allah için yapılabilen adak işlemlerinde, tavuk, horoz ve benzeri kümes hayvanları adak yerine geçmez. Bu yüzden, adak işlemlerine uygun hayvanlarımızı, yerinde görebilirsiniz. Bu kategoride karşılaşılan bütün meseleleri, deneyimli çalışma sistemimizle, tesirli bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Adak kurbanının İslami ölçülere göre doğru bir şekilde kesilmesi gibi konularda, bize müracaat edebilirsiniz. Bu konuda ehil olan kasaplarla çalışan kuruluşumuz, ihtiyaç duyulan olan yardımı gerçekleştirecektir. Adak kesme ve kestirme metotları ile ilgili, her türlü bilgiyi bizden alabilirsiniz.