Fındıklı Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Get Adobe Flash player

Zümrütevler Adak

Zümrütevler Adak hizmetlerinde mükemmelliği yakalayın. Kurban, İslam dininin imanlarındandır. Allah-u Teâlâ dışında kimseye kurban kesilmez. İnancımızda yer alan adak, bir işin gerçekleşmesi ile beraber kurban kesmeye söz verme işlemidir. Allah-u Teâlâ’dan istediğiniz helal işin gerçekleşmesi ile birlikte, o kurbanı kesmeniz vaciptir. Yeni doğan bebekler için, Allah’a teşekkür kasıtıyla, akika kurbanı kesmek gerekir. Her vakit için yoksullara veya ailenize yedirmek kasıtıyla kurban kesebilirsiniz. Kurslara veya benzeri yerlere bağış yapmak kasıtıyla, kurban kesip gönderebilirsiniz. Bütün bu hizmetlerin tesirli çözüm adresi, tabi ki firmamızdır.

Göztepe Adak

Musevi ve Hristiyanlarda da bulunan ancak son zamanlarda tamamiyle bozulan kurban inancı, İslam dininde hala dipdiri bir şekilde uygulanmaya devam etmektedir. Horozun ve benzeri kümes hayvanlarının adak veya kurban olması fikri, tamamiyle Yahudilerden kalmadır. Bu yüzden, adak, akika ve kurban için, küçük ve büyükbaş hayvanları seçenek etmelisiniz. Zümrütevler Adak kategorisinde, istediğiniz özelliklere sahip küçük ve büyük baş hayvanları, çok kolay bir şekilde kesip, parçalıyoruz. Sıhhat bakanlığı onaylı kesim yeri ve satış yeri ile Anadolu yakası sakinlerine de hizmet veriyoruz. Zümrütevler adaklık kurban ve adak kurban İstanbul sektöründe de, oldukça popüler bir firmayız.

Yanlış kesim usulleri, bilhassa Avrupa tarzı kesim usulleri, yanlıştır. ‘Kestiğin hayvanın murdar olmaması’ için, İslami usullerle kesilmesi gerekir. Yalnızca Allah için kesmek ve keserken Allah’ın ismini anmak, İslami usullerde mecburidir. Başkası hesabına kesmek ve Allah dışındaki tanrı edinilmiş şeylerin ismini anmak, kurbanın murdar olmasına kapı aralayacaktır. Bu konuda bilgili olan Zümrütevler Adak personellerimiz, kurbanınızı murdar etmeden, helal bir şekilde kesmektedir. Bu noktada içiniz rahat etsin. Bismillah denilerek Allah hesabına, akika, adak ve kurbanlar kesilmektedir. Şoklama veya bayıltma gibi Avrupai metotlar, akması şart olan kanın hayvanın içerisinde kalmasına kapı aralar. Bu da onlarca hastalığa davetiye çıkarır. İslami usullerle kanın akıtılması, hayvanın içerisindeki pis kanın boşalmasına kapı aralar. Böylelikle yiyeceğiniz et pak olur.